Policista zabránil muži vzít si život

Praporčík Jiří Hála, zachránil muže před skokem ze skály. Foto: Policie ČR

MILÍN – Těsně před skokem ze skály zachránil policista z obvodního oddělení Milín muže ve středních letech, který chtěl spáchat sebevraždu kvůli rodinným důvodům.

Ve středu 19. června krátce před jednou hodinou odpolední přijal operační důstojník na lince 158 oznámení, že dotyčný odešel z domova s několika lahvemi alkoholu s tím, že jde ukončit svůj život. „Dobříšským policistům se podařilo získat telefonní kontakt na kamaráda uvedeného muže a přes něj pak i zjistit konkrétní místo, kde se hledaná osoba nachází. Jednalo se o vyhlídku na Milínsku,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Díky místní znalosti se hlídka z OOP Milín dostala do dané lokality zcela nepozorována. Jeden z příslušníků policie hledaného muže spatřil v momentě, když seděl na kraji skály. Náhle se však začal zvedat, roztáhl ruce a jednou nohou vykročil směrem ze srázu. „Policista nezaváhal, skočil na vzdálenost asi jeden a půl metru a poškozeného strhl na sebe, poté s ním spadl na zem mimo okraj skály. Muž však kladl odpor, kolega mu proto musel rychle přispěchat na pomoc,“ přiblížila záchrannou akci Schindlová. Následně ho museli z nebezpečného místa přenést a posléze dopravit asi tři čtvrtě kilometru ke služebnímu vozidlu, kde již čekala záchranná služba.

Komentáře