Podchody pod Školní ulicí se pro pěší dočasně uzavřou

PŘÍBRAM – O nutnosti opravy obou podchodů pro pěší pod Školní ulicí na příbramském sídlišti se mluví už od roku 2018. Oba jsou pro obyvatele příbramského sídliště přirozenou spojnicí mezi ním a areálem Nového rybníka nebo Junior klubem. Podchody a silnice, pod níž vedou, jsou v majetku Středočeského kraje.

Na špatný stav obou podchodů už delší dobu upozorňuje příbramská veřejnost. Ovšem nejdříve bylo potřeba ujasnit si, komu vlastně podchody pod krajskou silnicí patří. Jak se ukázalo, stejně jako komunikace, patří Středočeskému kraji. Tím ale komplikace, které opravu oddálily, nekončily. „V průběhu přípravy bohužel nastaly komplikace související s překládkami inženýrských sítí, které přípravu rekonstrukcí obou mostů a podchodů oddálily,“ uvedla loni v květnu Petra Kučerová, tisková mluvčí Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje.

Nyní , jak se zdá, už ale nic nebrání samotné opravě. K té by mělo podle Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje dojít příští rok. V první polovině března byly provedeny mimořádné mostní prohlídky ve Školní ulici. Výsledky ukázaly na velmi špatný stav mostního tělesa. „Na stav mostních těles jsme poukazovali dlouhodobě. Jeden z podchodů bude ovšem až do jeho rekonstrukce zcela uzavřen,“ upozorňuje starosta Jan Konvalinka.

Podchody ve Školní ulici budou uzavřeny s tím, že podchod blíže stanici HZS bude uzavřen až do doby jeho komplexní rekonstrukce. Druhý podchod bude uzavřen dočasně, kdy po odstranění nesoudržných částí nosné konstrukce bude průchozí.

Komentáře