Plavecká část Příbramského triatlonu se musí přesunout do bazénu

Příbramský triatlon. Foto: archiv pořadatelů

PŘÍBRAM – O mistrovské tituly v olympijském triatlonu se bude závodit na Příbramském triatlonu. Ve hře měly být o víkendu 3. a 4. července také tituly ve štafetách a v kategoriích dorostu i juniorů, špatná kvalita vody v areálu Nový rybník, ale zásadně ovlivnila program celého víkendu, jehož plavecká část se tak musí uskutečnit v bazénu.

Pořadatelé byli připraveni zorganizovat víkend plný závodů o mistrovské tituly. O ně se mělo závodit v olympijském triatlonu, ve štafetách a také v kategoriích dorostu a juniorů. Bohužel plány překazila velmi špatná kvalita vody na Novém rybníku. „Je důvodné podezření, že v areálu Nový rybník v Příbrami se vyskytují parazitické motolice, které mohou způsobit cerkariovou dermatitidu (parazitární onemocnění kůže)…,“ stojí ve zprávě krajské hygienické stanice, která před závodem testovala kvalitu vody a naznačila, že velmi pravděpodobně areál v nejbližších dnech uzavře také pro koupání.

Úvodní část závodu se tak přesune do příbramského bazénu, kde účastníci hlavního závodu absolvují 1500 metrů plavání, po kterém se budou Gundersenovou metodou vydávat na trať 40 km cyklistiky. Ta je rozdělena do čtyř okruhů na silnici mezi Příbramí a Milínem. Drafting při ní bude zakázán, a tak mohou závodníci využít kola s hrazdami. Závěrečný 10 km běh se uskuteční přímo v areálu Nový rybník.

„Všem závodníkům se omlouváme za komplikace s prvním letošním závodem Českého poháru. Děláme všechno, co je v našich silách, abychom závod uspořádali navzdory takto omezeným podmínkám. Děkujeme za pochopení a trpělivost. Budeme se snažit, abyste si závody užili a ty měly zcela bezproblémový průběh,“ vzkazuje ředitel závodu Radek Eliáš.

S ohledem na změnu v plavecké části se v Příbrami nebude závodit o mistrovské tituly v dorostu a juniorech, jejichž šampionát se přesune na závod CITY TRIATHLON Karlovy Vary (11. září). Titul nebude ve hře ani při nedělních štafetách, které se uskuteční jako duatlon – mistrovství ČR proběhne v náhradním termínu při Super sprint triatlonu Zlín (25.-26. září). Všechny závody ale zůstávají součástí Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu.

Komentáře