Pítko u železářství nebude a v rámci obnovy Jiráskových sadů by měl zmizet i opuštěný stánek

Jiráskovy sady.

PŘÍBRAM – Radnice na začátku letošního roku oznámila, že připravuje revitalizaci části Jiráskových sadů. Práce by se měly týkat levé části sadů, tedy od prostoru před železářstvím směrem k budově ZŠ Jiráskovy sady a budou rozdělené do dvou etap.

Podle radnice práce vyjdou na tři miliony korun a první etapa, týkající se přeložek sítí, by se měla realizovat letos. Původně se také uvažovalo o instalaci pítka v prostoru mezi papírnictvím a železářství v ústí Hailovy ulice. „Ohledně instalace pítka jsme měli diskuzi s památkáři a nepodařilo se nám dosáhnout shody. Došli jsme k závěru, že přivedení sítí i samotná údržba by byla příliš náročná a také se obáváme, že by se mohlo stát terčem vandalů, s nimiž máme ve městě velké problémy,“ vysvětlil místostarosta Vladimír Karpíšek důvody, proč z úmyslu instalace pítka v tomto místě sešlo s tím, že v něm bude umístěna nějaká dekorace. „Uvažujeme o lavičkách, květnících a podobně,“ dodal.

Druhá etapa revitalizace by se pak měla týkat prostoru, kde se nachází střední zdravotnická škola a ZŠ Jiráskovy sady. Na ni má město již zpracovanou projektovou dokumentaci. „Tam bychom mimo jiné chtěli obnovit kamenné odvodňovací žlaby, které vedou až z Fibichovy ulice,“ uvedl Karpíšek. V souvislosti s touto částí město také řeší, co s dřevěným stánkem na autobusové zastávce. Ten je nyní prázdný a pomalu ho začíná stínat podobná osud, jako skleněný stánek po bývalé trafice na protější straně. Jsou na něm viditelné stopy po pokusech se do něj dostat a podobně. „V současné době zjišťujeme, komu ten objekt patří, ale v rámci té revitalizace bychom ho rádi odstranili,“ doplnil příbramský místostarosta.

Komentáře