Pečenka přinese do příbramského divadla sníh

Foto: Divadlo A. Dvořáka Příbram

PŘÍBRAM – Zatímco za okny se rozbřeskem blýská jaro, v srdci příbramského divadla padají sněhové vločky. Na Velké scéně se totiž v intenzivním procesu zkoušení chystá nová inscenace s názvem „Pod sněhem“.

„Jedná se o road movie, která zasahuje do každodenního života a emocí. Představte si, co všechno se může stát během jediné cesty?“ vybízí diváky režisér inscenace Lukáš Pečenka.

Příběh diváky zavede do automobilu tří sester, které se vydávají na otcovu narozeninovou oslavu. Tři ženy, naložené tíhou minulosti i současnými trablemi, vyrážejí na cestu plnou nečekaných zvratů. Přesně toto je divadelní adaptace jednoho z nejúspěšnějších románů současné české autorky Petry Soukupové.

Scénu a kostýmy pro tuto inscenaci vytvořil Jozef Hugo Čačko, dlouholetý spolupracovník příbramského divadla, jenž přináší svůj umělecký talent do každého projektu.

 

Do hry Lukáš Pečenka obsadil nejen osvědčené tváře z příbramského souboru, ale také dvě nové tváře. Hostujícího Svatopluka Schullera, známého příbramským divákům z inscenace Na skle malované,  v roli otce a novou posilu souboru Ivetu Hlubučkovou společně s Helenou Karochovou, Helenou Lapčíkovou, Eliškou Nejedlou a Janem Konečným.

Premiéra „Pod sněhem“ je připravena již na tento čtvrtek, 11. dubna od 19 hodin, na velké scéně Divadla A. Dvořáka v Příbrami. Diváci se mohou těšit i na tradiční premiéru druhou, která se uskuteční v pátek 12. dubna. Buďte u toho a nechte se unést do světa plného překvapení a emocí.

 

Komentáře