Památku Jana Palacha uctí veřejnost v sobotu v podvečer

Jana Palacha si veřejnost může připomenout v sobotu v podvečer v horní části Pražské ulice.

PŘÍBRAM – Padesát let od smrti studenta Jana Palacha si v Příbrami může veřejnost připomenout v sobotu v podvečer od 17 hodin v horní části Pražské ulice na Václavském náměstí akcí s názvem Svíčka pro Palacha.

Organizátory akce jsou manželé Ciklerovi, kteří se oba podílejí na politickém životě Příbrami. „Oběť Jana Palacha chápeme zejména jako výraz velké lásky k lidem a víru v lepší společnost. Chceme připomenout, že svobodu je třeba chránit a nemáme ji zadarmo a navždy,“ vysvětluje Monika Ciklerová důvody uspořádání pietního aktu. Jan Cikler doplňuje, že zároveň usilují o větší zájem o dění v obcích a v republice: „Nesmíme rezignovat s pocitem, že jeden člověk nic nezmění. Je to na každém z nás. Osobně cítím morální povinnost k podobě státu, který přenecháme našim dětem.“

Symbolickým zapálením svíčky si přítomní připomenou padesáté výročí úmrtí tohoto studenta a bojovníka za svobodu. Součástí programu bude podle pořadatelů také zpěv několika písní známého písníčkáře Karla Kryla od jehož úmrtí uplyne na začátku března 25 let a 12. dubna pak i 75 let od jeho narození. „Budeme také zpívat, nalaďte si rejstříky na Kryla,“ dodávají organizátoři.

Komentáře