Od pondělka mají fungovat nové parkovací automaty, realita je jiná

PŘÍBRAM – Vedení města dalo svým občanům předvánoční „dárek“ v podobě šesti nových parkovacích automatů v centru a tím zpoplatnění parkování v této lokalitě. Automaty měly fungovat od pondělí 17. prosince, realita je však jiná.

Další etapa úpravy parkování, která by podle radnice měla přinést lepší možnosti v centru města, je dokončena. V centru staré Příbrami je šest nových parkovacích automatů v modré a zelené parkovací zóně. Tyto automaty měly zajistit modernizaci odbavení, kdy mělo být více možností platby. Vedle klasického vhození požadované částky se v tiskové zprávě radnice uváděla i možnost pro řidiče platit pomocí mobilních aplikací a umožnit také úhradu parkovného platebními kartami.

Realita je však jiná, v automatu na místě kdy byste chtěli platit kartou je přelepená cedulka „ČTEČKA KARET DOČASNÉ MIMO PROVOZ“, a když jsem chtěl v automatu umístěném u restaurace Švejk zaplatit mincemi, objevil se nám nápis „CANCELLED OUT OF SERVICE“. Takže v pondělí, v první den spuštění systému, nebylo možné v tomto automatu zaplatit. Jak ale uvedla tisková mluvčí města, jednalo se jen jeden den a pouze o jeden konkrétní automat, ovšem čtečka karet nefunguje stále.

Celá věc mi tak trochu připomíná situaci s otevřením JUNIOR KLUBU kde to město také „uspěchalo“. Pamatujete, když se objevili plakáty na Pařbu v Junioru, která měla být původně 29. září a za pár dní se akce zase rušila a Junior klub není otevřený dodnes.

           

 

I s parkovacími automaty je to podobné. A tak jen doufejme, že občané a řidiči parkující v centru města mají v tomto předvánočním čase dostatečnou trpělivost a smysl pro černý humor naší příbramské radnice.

Martin Poulíček

Komentáře