O víkendu vyrazí lidé na hřbitovy, dohlížet bude policie

PŘÍBRAM – O víkendu vyrazí většina lidí na hřbitovy, aby si připomněli své blízké v souvislosti s Památkou zesnulých. Každoročně v tomto období právě na pohřebištích a jejich okolí dochází také ke zvýšení trestné činnosti a to především krádeží. Policie má plno práce také na silnicích, kam vyjedou i sváteční řidiči.

V Příbrami jsou hřbitovy od 25. října do 2. listopadu otevřené v rozšířené otevírací době od 7 do 19 hodin. Město se celkem v současné době stará o 6800 hrobových míst.  „Po celou dobu od 25. října do 2. listopadu budou kromě našich zaměstnanců příbramské hřbitovy procházet i strážníci městské policie. Navíc od čtvrtka do soboty budeme věnovat i zvýšenou pozornost vysypávání košů na hřbitovech, takže v areálech budou i naši pracovníci,“ říká vedoucí střediska Správa hřbitovů Technických služeb Příbram Irena Michalová. V současné době se na pohřebištích aktivně uklízí spadané listí. V pátek 2. listopadu se bude od 15 hodin v kapli sv. Kříže na hřbitově Na Hvězdičce sloužit zádušní mše.

 Během tohoto týdne je také možné vidět na silnicích více policejních hlídek Policie ČR, je to kvůli podzimním prázdninám dětí a také kvůli blížící se Památce zesnulých. S tím je vždy očekávána zvýšená hustota provozu a je předpoklad, že za volant usednou i tzv. sváteční řidiči, kteří vyjedou, dá se říci, za „dušičkovými povinnosti“. „Motoristé by proto měli být ohleduplní, počítat s tím, že mohou být mokré silnice, kde se často nachází spadané listí, a také že mohou potkat řidiče, kteří řídí pouze párkrát v roce,“ apeluje na účastníky silničního provozu policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že kromě bezpečnosti a plynulosti na silnicích bude policie také zajišťovat veřejný pořádek. V terénu, především v blízkosti hřbitovů, ale i na parkovištích u obchodních center, bude maximální počet možných hlídek

Komentáře