O víkendu se koná Příbramský triatlon, závod uzavře výpadovku na Milín

Příbramský triatlon. Foto: archiv pořadatelů

PŘÍBRAM – Blížící se prodloužený víkend bude v Příbrami jednak patřit tradiční Prokopské pouti, ale také závodu Příbramský triatlon. Koná se ve dnech 3. a 4. července a to v příbramském bazénu a v areálu Nového rybníku a jeho okolí.

Díky bezhákové cyklistice se mohou fanoušci těšit na atraktivní střet zástupců olympijského a dlouhého triatlonu. K favoritům budou patřit reprezentanti Jan Čelůstka, Lukáš Červenka, Filip Václavík a zejména Jan Volár, obhájce mistrovského titulu. Překvapit může i další reprezentant David Martin, který žije a závodí především na Novém Zélandu. Zaskočit se je pokusí Pavel Hradil, třetí muž loňského Czechmana, jehož výkonnost neustále roste.

V závodě žen budou na mistrovský titul útočit Alžběta Hrušková, která se nedávno blýskla skvělým výkonem ve štafetě na mistrovství Evropy. Na startu bude i Romana Gajdošová, několikanásobná vítězka Českého poháru, či další slovenská reprezentantka Margaréta Bičanová. K favoritkám patří i Helena Kotopulu, reprezentantka v dlouhém triatlonu, či Hana Kolářová, která si na začátku sezony připsala skvělý výsledek na Challenge St. Pölten.

Pořadatelé upozorňují, že nutnou podmínkou pro účast na závodě je splnění jednoho z těchto nařízení: negativní antigenní nebo PCR test z akreditované laboratoře (ne starší než z 2. července), potvrzení o prodělání nemoci COVID-19 v posledních 180 dnech nebo potvrzení o absolvovaném očkování (22 dnů po první dávce, ne více než 9 měsíců po druhé dávce). Pozor: tato podmínka se týká také doprovodu (trenérů, rodičů aj.) Tento dokument bude nutné odevzdat při registraci/prezentaci, následně budou účastníci závodu označeni barevným náramkem ke vstupu do areálu. Součástí tohoto souboru nařízení je také omezení vstupu doprovodu a trenérů do prostoru depa, startu, cíle a koupacích mol.

Online registrace pro závod jsou již uzavřeny, závodníci se ale budou moci přihlásit také v místě konání závodu. Sobotní program odstartuje v 9:10 hodin ráno žákovskými závody. Dospělí triatlonisté zahájí plaveckou část v 11:40.

Tradičně s pořádáním závodu souvisí také uzavírka komunikace I/66 z Příbrami na Milín. Uzavírka bude dle pořadatelů v sobotu 3. července platit v čase od 7.30 do 11.30 h v úseku od kruhového objezdu u Drupolu ke křižovatce u zahrádek na Brodě, a v čase od 11.30 do 18 h bude prodloužena až ke Slivici.

Druhý den závodu, tedy v neděli 4. července bude v čase od 8 do 13 hodin silnice uzavřena opět od Drupolu ke křižovatce u Brodu.

Komentáře