Nový Tržní řád zakazuje podomní a pochůzkový prodej v Příbrami

PŘÍBRAM – V průběhu srpna začne v Příbrami platit nový Tržní řád. Nahrazuje ten původní, v několika částech již nefunkční a zpřehledňuje pravidla pro prodej a nabízení služeb mimo provozovny obchodů a restaurací. Zároveň zakazuje podomní a pochůzkový prodej a omezuje, až na jednu výjimku, dobu otevření restauračních předzahrádek do 22 hodin.

Velkou změnou je to, že novým Tržním řádem je na celém území města Příbrami zakázán podomní prodej (bez předchozí objednávky je nabízeno zboží nebo služby v domech, bytech apod.) a pochůzkový prodej (nabízení, prodej zboží či služeb na veřejně přístupných místech přímo z ruky).

„Stížnosti občanů, především seniorů, které se týkají praktik a jednání některých podomních prodejců, přicházejí na radnici často. Novým Tržním řádem proto, stejně jako v mnohých jiných městech, tento prodej zakazujeme,“ uvedl starosta města Příbrami Jindřich Vařeka a upozornil, že pokud přesto u někoho podomní prodejci zazvoní, nechť se občané obrátí na městskou policii. „Prodejcům, kteří zákaz porušují, hrozí pokuta až 100 tisíc korun,“ doplnil starosta.

Na charitativní akce prováděné formou pochůzkového prodeje se nařízení Tržního řádu o zákazu pochůzkového prodeje nevztahuje.

Další změnou je přesun středečních trhů z náměstí T. G. Masaryka na Dvořákovo nábřeží u Hořejší Obory. Běžný trh se tam bude konat každou středu od 7 do 18 hodin, Farmářský trh první a třetí sobotu v měsíci od 8 do 13 hodin. Další tržiště povolená Tržním řádem jsou na náměstí 17. listopadu (pondělí až pátek od 7 do 18 hodin), dále na Václavském náměstí (středa a sobota od 7 do 18 hodin) a plato u restaurace Tržnice (pondělí až sobota od 7 do 18 hodin).

„Na slavnosti a jiné příležitostné akce na náměstí TGM, jako jsou například adventní a jiné sportovní akce a kulturní slavnosti pořádané během roku, se nařízení Tržního řádu vztahovat nebude,“ vysvětlil místostarosta města Příbrami Václav Švenda.

 

Komentáře