Nové kontejnery v Průběžné na odpad nestačí

PŘÍBRAM – Nové polozapuštěné kontejnery v Průběžné ulici nestačí pojmout nahromaděný odpad. Městu se tak zatím nepodařilo naplnit slib, že změna nádob uvolní parkovací místa v této ulici. Podle radnice se totiž výrazně liší reálné množství odloženého odpadu či předpokladů, kolik by ho měli vyprodukovat lidé bydlící v jejím okolí.Příbra

„Stalo se to, že polozapuštěné kontejnery jsou plné, ty staré velké kontejnery na komunální odpad jsou také plné a ještě jsme museli jeden přidat. Takže to, co jsme si od toho slibovali, že se uvolní parkovací místa, se neuskutečnilo,“ přiblížil situaci místostarosta Miroslav Peterka. Podle jeho slov je to prý tím, že v Průběžné ulici odkládají odpad i lidé, kteří v této části města nebydlí. „Dost často tam vyhazují odpad i zaměstnanci některých firem, jedná se o velkoobjemový odpad, například na sídlišti byla vyhozena například krabice od centrály, barely od penetrací nebo olejů a podobně,“ doplnil s tím, že firmy si tak výrazně ulehčují likvidaci odpadu, místo aby ho odvezli do sběrného dvora či firem, které se jeho likvidací zabývají. Důvodem podle Peterky je fakt, že lidem i firmám se do Průběžné dobře zajíždí a mají tam místo na odložení odpadu.

Místostarosta přiznává, že město zatím příliš neví, jak situaci řešit, nicméně si je vědom, že bude potřeba nějaké řešení najít, protože jinak by stavba nových kontejnerů ztrácela svůj původní smysl. „Samozřejmě to není jen problém Průběžné ulice, ale potýkáme se s tím u hnízd na odpad, napadá mě například lokalita za Tescem, v Čechovské, u Křižáků, zkrátka všude tam, kam se dá dobře zajet autem,“ dodal Peterka s tím, že nelze mít u každého kontejneru městského strážníka. Podle něj je na vině i špatně nastavená legislativa v této oblasti.

Komentáře