Nevyužité prostory mění v Petrovicích na byt

Ilustrační foto.

PETROVICE – Zatímco jinde se, jako například v Příbrami, zastupitelé dohadují o tom, zda obecní byty prodat či neprodat, jinde je staví. Třebaže jen po jednotlivých kusech, ale staví. Tak je tomu třeba v Petrovicích u Sedlčan, kde plán investic na letošní rok zahrnuje mimo jiné i výstavbu nového bytu v prostorách bývalé přidružené výroby.

„Tyto prostory doposud sloužily obci jako sklad. Protože je ale poptávka po bytech vnaší obci, rozhodli jsme se pro přestavbu těchto prostor. S ohledem na předchozí využití objektu bylo nutné otlouci všechny omítky až na cihlu a kompletně vykopat podlahu, což nám ale zprůsobilo měnší stavební komplikace,“ přiznává starosta Petrovic Petr Štěpánek.

Následovat bude výstavba nového bytu a úprava přilehlých společných prostor, výměna oken a vstupních dveří. Byt bude řešen jako 3 + KK o podlahové ploše 73 m2. Na stavbu bytu jsme požádali o dotaci z Ministerstva financí ČR zprogramu Podpora obnovy a rozvoje komunální infrastruktury. Uspějemeli se svou žádostí, může dotace činit až 1 841 145 korun z celkových nákladů, které se vyšplhají až na 2 125 577 Kč,“ dodává Štěpánek. Stavbu provádí na základě výběrového řízení firma SB s.r.o. ze Sedlčan a termín dokončení stavby bytu je 15. listopadu letošního roku.

Komentáře