Nemocniční exkurze pro studenty se vydařila, budou další

Zájemci o studium medicíny navštívili příbramskou nemocnici. Foto: Martin Janota

PŘÍBRAM – Minulý týden připravila příbramská nemocnice první exkurzi pro studenty středních škol, kteří mají zájem o studium lékařských oborů. Zájem byl až nečekaný a na nemocniční recepci se sešlo pět desítek zájemců z řad studentů příbramských středních škol.

Společně se pak přesunuli do přednáškového sálu, kde pro ně měla manažerka ošetřovatelské péče Ivana Králíčková připravené krátké představení nemocnice. Poté jí u mikrofonu vystřídala dvojice mladých lékařů, kteří studentům vyprávěli o nemocnici ze svého pohledu a zodpovídali na velké množství dotazů z obecenstva.

„Naši mladí lékaři poradili studentům, na co si dávat pozor u přijímacích zkoušek, kterou z fakult si vybrat a shrnuli, proč je po škole výhodné nastoupit do oblastní nemocnice jako je ta v Příbrami,“ konstatoval tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota, který exkurzi zorganizoval. Po besedě v přednáškovém sále se všichni za doprovodu Ivany Králíčkové podívali na jedno z lůžkových oddělení, prošli si oddělení akutního příjmu a ptali se na další individuální dotazy.

Vzhledem k zájmu o tuto první exkurzy, bude nemocnice v této činnosti pokračovat. Během následujících týdnů nemocnice připraví několik detailněji zaměřených ukázek pro zájemce o konkrétní obory. „Tyto exkurze budou určeny jen malým skupinkám zájemců a umožní se lépe seznámit s prací na konkrétním oddělení,“ dodal Martin Janota.

Komentáře