Někteří lidé by chtěli o rekonstrukci bazénu uspořádat referendum

PŘÍBRAM – Čím více se blíží termín, kdy bude známa celková částka za rekonstrukci aquaparku v Příbrami (bude výsledkem výběrového řízení), začínají se objevovat názory, že předpokládaná cena, která se odhaduje něco mezi 350 až 500 milióny korun je velké sousto i pro zastupitele.

Vzhledem k výši částky, kterou za ní Příbramáci zaplatí a mnoho let zřejmě platit v podobě úvěru budou, by bylo férové, aby o rekonstrukci nerozhodovalo jen 25 zastupitelů, ale hlavně obyvatelé města. Proto se objevují názory na uspořádání  místního referenda k rekonstrukci aquaparku. V tom smyslu už přišlo i několik dotazů starostovi města.

Ten ve své odpovědi na webu města připustil, že město možná uspořádá nový veřejný průzkum, ale referendum odmítl s tím, že  o rekonstrukci rozhodnou hlasováním zastupitelé.

„Předně musíme vědět, o jak vysokou částku se bude jednat. V současné době disponujeme pouze částkou, která vychází z projektové dokumentace. Jakmile bude známá suma, myslím tím skutečná cena rekonstrukce aquaparku, budou zastupitelé hlasovat o tom, zda se vůbec aquapark v tomto rozsahu rekonstruovat bude či nikoli,“ uvedl v odpovědi  starosta města Jan Konvalinka.  

„Názory jednotlivých zastupitelů jsou různé, tak jako jsou různé názory veřejnosti. Je možné, že ještě v zimních měsících uspořádáme průzkum, abychom zjistili aktuální názor veřejnosti. V případě, že budeme aquapark rekonstruovat, nastavíme financování tak, aby nebyly žádným způsobem ovlivněny ostatní investice do věcí, které město potřebuje,“ dodal starosta.

Záměru rekonstrukce příbramského aquaparku dali zastupitelé „zelenou“ v listopadu 2016, poté vznikala studie a následně i projektová dokumentace pro stavební povolení. Prováděcí dokumentace byla vyhotovena dle varianty, která počítá s řešením celkové rekonstrukce a modernizace objektu stávajícího plaveckého bazénu s kompletním zázemím a s dětským bazénem, přestavby bývalé restaurace ve druhém nadzemním podlaží na fitcentrum a přestavby bývalé nevyhovující sauny ve třetím nadzemním podlaží na šatny zaměstnanců a strojovnu vzduchotechniky. Rozšíření aquaparku spočívá zejména v přístavbě vodního relaxačního světa, samostatného plaveckého bazénu se třemi drahami 25 metrů a saunového světa se saunovou zahradou.

A jak to vidíte vy? Měly by o rekonstrukci rozhodnout občané v referendu?

 

 

Komentáře