Na záčátku prázdnin policie na příbramských silnicích zjistila celkem 31 přestupků a jeden trestný čin

Foto: Policie ČR

PŘÍBRAMSKO – Každé léto se policie zaměřuje na zvýšení bezpečnosti na silnicích. V rámci těchto opatření dohlíželo od pátku 28. června do neděle 30. června 1800 hlídek na bezpečný začátek prázdnin.

K této akci se připojili i příbramští dopravní policisté. Během kontrolního víkendu zkontrolovali 92 vozidel a zjistili celkem 31 přestupků a jeden trestný čin. Řidičům na místě uložili pokuty ve výši 56 tisíc korun a pět dalších případů bude řešit správní orgán. Hlídky se zaměřovaly především na překročení rychlosti, kdy na příbramských silnicích zaznamenaly jedenáct přestupků. Kontroly se dále týkaly používání telefonu za jízdy, což bylo zjištěno u pěti řidičů, a nepoužívání bezpečnostních pásů, které se týkalo deseti motoristů. Jeden z kontrolovaných řidičů byl dokonce přistižen pod vlivem návykové látky.

Foto: Policie ČR

„Za první pololetí tohoto roku eviduje policie na Příbramsku přes 580 dopravních nehod. Během těchto nehod zemřel jeden člověk, a to v lednu na Dobříši, kdy při srážce osobního vozidla s autobusem utrpěl spolujezdec smrtelné zranění. Sedm osob bylo vážně zraněno a dalších 170 osob utrpělo lehká zranění,“ uvedla příbramské policejní komisařka prevence Monika Schindlová.

Letní prázdniny jsou obdobím dovolených a cestování, které bohužel často přináší i zvýšený počet dopravních nehod s tragickými následky. Každý účastník silničního provozu, ať už řidič, cyklista nebo chodec, má odpovědnost za dodržování pravidel a bezpečnost na silnicích. Zvláště motoristé by měli dbát na bezpečné chování, vyhnout se vysoké rychlosti, nebezpečnému předjíždění a nevěnování se řízení například telefonováním za jízdy.

Foto: Policie ČR

Komentáře