Na Václavském náměstí je už připraveno staveniště pro bezpečnostní sloupky

PŘÍBRAM – Před časem jsme informovali, že na Václavském náměstí nechá město vybudovat výsuvné bezpečnostní sloupky. Proto je nyní v této části centra již ohrazené staveniště. K umístění sloupků by mělo dojít do konce měsíce.

Instalací výsuvných sloupků chce město zvýšit bezpečnost chodců v Pražské ulici. Zároveň má toto opatření usnadnit vjezd obsluze zásobování. Pražská ulice je pěší zónou, do které je povolen vjezd pro zásobování v čase od 18 do 10 hodin. „Bohužel se stále setkáváme s případy, kdy je ulice plná automobilů kličkujících mezi chodci, nebo kdy se, především o víkendech, promění v parkoviště. Město z tohoto důvodu přistoupilo k instalaci dvou výsuvných sloupků, které budou umístěny na Václavském náměstí, v horní části ulice, a u výjezdu na náměstí T. G. Masaryka,“ vysvětluje příbramský starosta Jan Konvalinka.

Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí je bezpečnost obyvatel a plynulá regulace dopravy, kdy sloupky na rozdíl od stávajících řetězů mohou být ovládány dálkově a v případě potřeby bude Pražská ulice pro složky Integrovaného záchranného systému okamžitě přístupná. Časový režim přístupu do ulice bude zachován jako nyní. Instalace sloupků, jejichž cena vychází na 1 015 543 korun, by měla být hotova v květnu. Ostatní vjezdy do Pražské ulice budou i nadále zamykány řetězem.

Komentáře