Na Sedlčany dohlíží 54 kamer a přibudou další

Ilustrační foto.

SEDLČANY – Na dění v sedlčanských ulicích v současné době dohlíží 54 kamerových bodů. Nicméně jejich počet chce město ještě rozšířit. Nicméně lidé se „Velkého bratra“ obávat nemusí, kamery mají hlavně zamezit vandalismu.

Že jde o poměrně velký počet kamer si uvedomuje i vdení města. „Chceme ale kamery umístit už jen do těch lokalit, které jsou zatím úplně bez zajištění, nebo zejména podchytit areály a majetky ve vlastnictví města,“ vysvětluje sedlčanský starosta Miroslav Hölzel.

V současné době Sedlčany například jednají s bezpečnostním odborem Správy železnic, protože byla opravena budova nádraží a v rámci této rekonsturkce bylo na ní připraveno až devět míst pro umístění kamer. „Oslovili jsme je, zda mají zájem napojit se na městský kamerový systém. Pro ně je to výhodné v tom, že by měli chranený svůj majetek a pro nás z toho důvodu, že na nádraží zatím zádné kamery nemáme,“ uvedl Miroslav Hölzel s tím, že město jedná o umístění třech kamer v této lokalitě.

Jedna kamera by měla sledovat Nádražní ulici ve směru od centra města, druhá v opačném směru a třetí pak samotné vlakové nástupiště.

 

Komentáře