Na odběr k testování na Covid-19 se lidé musí objednat. Nemocnice spustila online objednávání

Foto: Oblastní nemocnice Příbram

PŘÍBRAM – Oblastní nemocnice Příbram spustila objednávkový systém na odběry na testy na Covid -19 v odběrovém místě v areálu II na Zdaboři. Objednávat se můžete již ode dneška 16. září na tento čtvrtek 17. září s tím, že bude možnost se objednat na konkrétní hodinu.

Denní množství odběrů se bude měnit dle vytíženosti laboratoře tak, aby nedošlo ke znehodnocení odebraných vzorků. Pro objednání bude pro samotný odběr nutné. „Po rezervaci vašeho termínu vám přijde potvrzující SMS, či e-mail. Odebíráni budou pouze indikovaní pacienti z okresu Příbram,“ připomněl tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.

Od čtvrtka odběrové místo na Zdaboři také rozšiřuje svojí provozní dobu. Ve všední den od 12 do 18 hodin a o víkendu od 9 do 12 hodin.

„Současná situace ohledně testování není pro nikoho jednoduchá. Spuštěním objednávkového formuláře chceme dát věcem nějaký řád a především zabránit shromažďování většího množství lidí, čekajícího ve frontách. Nově také začneme odebírat o víkendu a v brzké době bychom měli navýšit testovací kapacitu laboratoře,“ vysvětluje ředitel nemocnice Stanislav Holobrada.

Komentáře