Na mostě na Rynečku už auta nezaparkují

Foto: Eva Švehlová

PŘÍBRAM – Most přes Příbramský potok na Rynečku u vjezdu na tamní parkoviště je v havarijním stavu. Radnice proto na něm v roce 2019 zakázala parkování. Toto nařízení ale mnozí řidiči nedodržovali a tak nyní byly na mostě instalovany další zábrany, aby nebylo možné zákaz dál porušovat. 

Včera byly na Rynečku nainstalovány balisety znemožňující parkování na již dříve vyznačených místech zákazu parkování, které byly vyznačeny bílým pruhováním. Důvodem tohoto kroku je špatný stav mostu a zachování možnosti jeho používání do doby, než bude postaven most nový.

„O vyparkování vozů z prostoru mostovky jsme se snažili již v minulosti pomocí vodorovného dopravního značení. Jak se můžeme dennodenně přesvědčit, motoristé dopravní značení omezující parkování nerespektují, proto dojde k osazení zábran. Zároveň připravujeme projekt na nový most, který bychom chtěli postavit v ideálním případě do tří let,“ říká místostarosta Martin Buršík.

Nicméně lidé bydlící na Rynečku namítají, že mnozí pokud se například z práce vrátí domů večer, tak nemají kde své auto zaparkovat, proto prý stáli na „vyšrafovaných“ zákazových plochách. Je pravdou, že na Rynečku a nejen tam, citelně chybí parkovací místa, ovšem porušování zákazů není rešením.

Komentáře