Můj trošku rozpačitý dojem z Family Festu

Názory v rubrice „Váš názor“ se nemusí shodovat s názory redakce.

V sobotu 23. června dopoledne se zúčastnila mužská část naší rodiny Family Festu v areálu koupaliště Nový Rybník, kam se mi osobně příliš nechtělo, ale děti přijely nadšené hlavně z Michala Nesvadby. Inu, řekla jsem si, že bych se nakonec nechala přemluvit? Nechala.

Večer jsem se na ohňostroj a koncert Petry Janů vypravila s chlapci sama. Přijeli jsme lehce po 22. hodině a upřímně řečeno, jsem váhala, kudy tudy. Nakonec mě děti navedly na „parkoviště“ – uzavřenou komunikaci. Bylo to  trošku zmatečné, a jestli zde měla být nějaká parkovací služba, tak tam už nebyla. Dalším oříškem bylo: „kde je vlastně vchod“? Večer a za tmy hledejte, když jste si trasu předtím neprošli za denního světla… Ale i ten vchod jsme našli. Zarazilo mě, že nikde žádné osvětlení, nikde žádní pořadatelé. Pravděpodobně tam někde byli, ale já jsem je v té tmě neobjevila.

Šli jsme tedy při světle mobilu za hudbou. Dorazili jsme před pódium, kde občas světlo bylo (otáčející se reflektor), juchů! Petra Janů zpívala se skvělou kapelou. Možná kdyby zůstalo jen u hudby bez zpěvu… Chápu, tohle myslel pořadatel dobře a dal tuto zapadající hvězdu jako zlatý hřeb večera. Nevyšlo. Všichni jsme se těšili na ohňostroj. Ten byl krásný. Pochválit musím i ochotné stánkaře, kterých bylo dost a vydrželi počkat i na nás, noční hladovce.

Můj celkový dojem z této oslavy rodin byl bohužel jako z megalomanské akce, která nevyšla. Při odchodu k autu jsme s mladším synem na neosvětleném místě upadli a pajdali k autu s brekem. Tak třeba příště to bude lepší.

Mgr. Jaroslava Stojčetović

Komentáře