Mříže v Sedlčanech brání nelegálnímu výlepu, ale působí poněkud neesteticky

SEDLČANY – Zabránit nelegálnímu výlepu měly mimo jiné mříže instalované na plakátovacích plochách v Sedlčanech. Nicméně podle starosty Miroslava Hölzela nepůsobí příliš esteticky a tak  mělo dojít k jejich odstranění. O tomto kroku se mluvilo už koncem loňského roku, ovšem mříže na nástěnkách jsou doteď.

„Technickým službám, které plakátovací plochy spravují, se do toho příliš nechce, abych řekl pravdu. Toto opatření totiž prakticky zlikvidovalo nelegální výlep, protože takhle se pod ně nikdo nedostane, ale pokud by mříže odstranily, tak by nemohly garantovat tomu, kdo si výlep zaplatil, že mu ho někdo nepřelepí nelegálním výlepem či nestrhne, jak se to stává například v období voleb,“ vysvětluje sedlčanský starosta Miroslav Hölzel, proč mříže ještě nezmizely.

Podle něj by variantou, která by zabránila jak nelegálnímu výlepu, tak na druhou vypadala estetičtěji je nahrazení mříží nerozbitným plexisklem. Tuto variantu mají na své vitríně například sedlčanští divadelní ochotníci. „Ovšem zatím jsme se ještě nezabývali možnou cenou, protože v současné době je kvůli vládním omezením výlep prakticky nulový. Na druhou stranu je ale otázkou, do jaké míry má výlep vliv na návštěvnost akcí, protože ta komunikace se spíš už odehrává na internetu a sociálních sítích,“ dodává Hölzel.

Komentáře