Městské kulturní centrum chce u lesního divadla nabídnout lepší parkování

Lesní divadlo Skalka.

PODLESÍ/PŘÍBRAM – Letos je to už třetí rok, co lesní divadlo Skalka v Podlesí provozuje městské kulturní centrum. Na podzim budova občerstvení a toalety prošly drobnými úpravami a oprava ještě čeká hlavní budovu, která slouží souborům jako zázemí. V souvislosti s poměrně velkou návštěvností, ale divadlo i obec Podlesí trápila ještě jedna věc – parkování.

Při každém představení totiž okolí vstupu do divadla, který se nachází u hlavního tahu na konci obce směrem na Obecnici, stály desítky i stovky aut a projet mezi nimi bylo vždy poměrně obtížné. Také bezpečnost lidí vystupujících z vozidel nebyla zrovna ideální. Městské kulturní centrum si této špatné situace bylo vědomo a jalo se ji řešit.

„Loni jsme zavedli provizorní řešení, kdy jsme vypáskovali prostor určený k parkování, nicméně ne všichni řidiči toto opatření respektovali a tak pro letošní rok chceme zavést jednak, že ti, co budou účinkovat, tak si zajistí i člověka, který bude toto koordinovat a zároveň jsme se soukromým subjektem, který má těsně u vjezdu do divadla autoservis, domluvili, že louka, která je pod ním bude sloužit jako parkoviště,“ říká vedoucí kulturního centra Vlasta Ševr. Podle jeho slov se na louku vejde třicet až čtyřicet automobilů.

Komentáře