Město chce v Kozičíně vybudovat parkoviště pro návštěvy CHKO Brdy

Obec Kozičín.

PŘÍBRAM – Vedení města plánuje zlepšit situaci nástupních parkovacích míst do Brd. V Kozičíně chce odkoupit plochu před úpravnou vody a vytvořit tam parkovací místa. Vlastníkem pozemku je Svazek obcí pro vodovody a kanalizace, radnice s ním již o pozemku jedná.

„Kozičín je nástupním místem do Brd. Už na tuto sezónu tam bude vybudován altán se zázemím pro turisty, stojany na kola, odpadkovými koši a podobně,“ uvedl při únorovém zasedání zastupitelů starosta města Jan Konvalinka.

Podle některých místních obyvatel stejně turisté využívali tuto plochu k parkování i když k tomu určena nebyla. „Obávám se zvýšeného provozu v obci, ale na druhou stranu místo je zvolené s ohledem na vstup do Brd vhodně, s tohoto pohledu s tím souhlasím. Také bych navrhoval, aby zde vznikla točna pro autobus městské dopravy s využitím jak pro místní tak pro turisty,“ uvedl Petr Megera z Kozičína.

Parkoviště v Orlově.

Město chce také získat do své správy parkoviště v Orlově, které je v majetku Vojenských lesů a statků (VLS) a v poslední době bývá zcela zaplněné.“ Jednal jsem s panem ředitelem VLS o převodu, pronájmu nebo výpůjčce toho předmětného prostoru městu Příbram, aby se sním mohlo něco smysluplného dělat. Tím něčím se myslí parkovací plocha, nějaké vybavení pro turisty, stojany na kola, nějaká nabíječka a podobně,“ uvedl starosta Jan Konvalinka. Podle něj je také problém na této ploše s dešťovou vodou, která vytéká z lesů a teče přes parkoviště dál do osady.

Špatné parkování kolem bývalého vojenského újezdu v současné době komplikuje život lesníkům i záchranářům, kteří potřebují do přírodní oblasti volný průjezd. Hlavní zátěž nesou lidé obcí a osad na okraji chráněné krajinné oblasti. Část turistů nerespektuje dopravní značení, silniční pravidla nebo nechává auta na trávě a na soukromých pozemcích.

 
 

Komentáře