Martin Macík má Zlatý volant. I díky svým skvělým fanouškům  

Stage #12 Yanbu - Jeddah

PRAHA/SEDLČANY – Pilot týmu Big Shock! Racing Martin Macík už toho letos stihl hodně. V lednu úspěšně zdolal Rallye Dakar, z legendárního závodu si přivezl tři etapová vítězství a cenné čtvrté celkostvé mío. Vzápětí jednatřicetiletý jezdec získal Zlatý volant za rok 2020, ocenění pro nejlepšího českého automobilového závodníka.

Velký podíl na všem, co se Martinovi za posledních několik týdnů podařilo, mají členové jeho sehraného týmu. A také fanoušci. „Říkám to pořád, máme ty nejlepší fanoušky. Jsou přející, pozitivní, je s nimi sranda a dokážou nás podpořit. Na Dakaru nás pokaždé dotlačí do cíle, užíváme si společně tréninky i akce, které pro ně pořádáme. Celý rok se jim snažím jejich neskutečnou energii vracet,“ říká Martin Macík.    

Po Dakaru následoval Zlatý volant

„Moc si vážím podpory fanoušků motorsportu, novinářů i našich partnerů. Myslím, že výsledky Zlatého volantu za rok 2020 ukazují, že popularita Dakaru stoupá. Já sám vidím, jak nám každým rokem rostou čísla na sociálních sítích. Čím dál více lidí sleduje naše videa ze závodu, žasneme, kolik zpráv přichází. Fanoušci se nemůžou dočkat ledna, až zase společně odstartujeme,“ říká Martin Macík. Napínavý maraton plný nečekaných příběhů dokáže na 14 dní zaujmout miliony diváků po celém světě. V České republice má Dakar svou tradici, ale v poslední době získává také spoustu nových příznivců, kteří se nadchli pro velké motoristické dobrodružství a drží palce českým závodníkům. „Snažíme se dobře reprezentovat Českou republiku a ukazovat, že i soukromý český tým dokáže vyvinout a vyrobit kvalitní závodní stroje a dojet do cíle mezi nejrychlejší světovou špičkou. Myslím, že Dakar letos také vytrhl spoustu lidí z reality a stal se super příležitostí odreagovat se a zlepšit si náladu,“ říká Macík.               

Gang Posedlých Dakarem roste

Po návratu z Dakaru musel Martin Macík přesunout vyprodané živé besedy Posedlí Dakarem na červencové termíny. A během pár dní pro fanoušky připravil živý online přenos Prolog Posedlí Dakarem, který zaznamenal obrovský úspěch. Záznam je do 28. 2. k dispozici na Ticketstreamu. Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem a mechanikem Davidem Švandou v něm komentují nesestříhané záběry z nejdramatičtějších částí závodu, zaznamenané kamerami umístěnými přímo v kabině závodního kamionu. Fanouškům posádka zároveň rozdala spoustu dárků, včetně nevyprané dakarské kombinézy Františka Tomáška. „Dívali jsme se a kousek se svezli s vámi. Ještě teď máme trošku prachu v obýváku a k snídani jsme si radši dali kinedrill :). Bylo to super. Děkujeme. No a pak přišel Big Shock. Pro někoho, kdo nikdy nic nevyhrál, ani na hasičském plese v tombole, zásadní… Ve výsledku, vy jste byli celkově 4tí, což je super. Ale já jsem včera vyhrál Dakar,“ napsal fanoušek, který získal navigátorovu kombinézu. Šéf týmu Big Shock! Racing Martin Macík starší během přenosu také poodhalil stavbu nového závodního kamionu a prozradil, jak se bude jmenovat. 

Zůstávájí optimisty a připravují další závodní sezónu

Členové týmu Big Shock! Racing věří, že aktuální sezóna bude pestřejší než ta předchozí, že bude možné opět závodit v dálkových soutěžích Baja Poland, Baja Aragon, Rallye du Maroc nebo Morocco Desert Challenge, kterých se sedlčanští jezdci pravidelně účastní. Těší se, že se podaří za doprovodu přátel a příznivců týmu odjet na testy do Afriky. Všichni zůstávají optimisty a dál pracují na plný výkon. A jakmile to situace dovolí, Macík znovu začne realizovat všechny naplánované aktivity, společné tréninky a jízdy s fanoušky nebo show Posedlí Dakarem. Věří také, že se po letošním úspěchu povede získat nové partnery pro Dakar 2022, kteří přispějí k tomu, aby byl týmový speciál Karel ještě rychlejší, případně aby ho na startu mohl jistit další sedlčanský závoďák.          

Nikola Kužílková

 

Komentáře