Macík s přehledem vyhrál 9. etapu Dakaru

Foto: Big Shock! Racing Team

NEOM – Martin Macík podporovaný navigátorem Františkem Tomáškem a jištěný mechanikem Davidem Švandou vybojoval v 9. etapě Dakaru vítězství a v celkovém hodnocení drží 5. pozici.

Závodníci ze Sedlčan od startu stoupali pořadím. V druhé polovině extrémně prašné a náročné etapy se dostali do vedení a to se jim s přehledem podařilo uhájit až do cíle. Sehraná spolupráce všech členů týmu tak přinesla další skvělý český výsledek na letošním Dakaru.

Dnes vedla trať Dakaru po okruhu u vznikajícího města Neom, dlouhém 465 závodních kilometrů. Závodníci týmu Big Shock! Racing ale neměli čas, vychutnat si přírodní krásy místní krajiny. Etapa byla extrémně rychlá a prašná. Kamion Karel hned od začátku postupoval pořadím, aby na 8. kontrolním bodu převzal vedoucí pozici. „Devět let to trvalo a konečně první vítězství v etapě. Musíme bojovat dál, máme ještě tři etapy před sebou. Karlovi jsme dali na prdel. Dneska to zase pro mechaniky bude dlouhá noční práce. Snad to zvládnou stejně dobře jako předešlou noc. Každopádně, bylo to dneska náročné, dlouho jsem se tak nezapotil. Ale zahřálo to u srdce a ukázali jsme, že rychlost máme,“ popisuje Martin Macík.

A navigátor František Tomášek doplňuje: „Navigace nám tam dneska skvěle padala. I když etapa byla hodně tvrdá a rychlá. No, nevím, jestli bych to chtěl zažívat každý den.“  Každopádně, tým Big Shock! Racing podal skvělý výkon, na kterém mají svou zásluhu všichni jeho členové. Každý z nich je důležitý a všichni odvádí svou práci skvěle a s maximálním nasazením. „Za celý tým také děkujeme všem fanouškům, kteří nám drží palce a partnerům, kteří nás podporují,“ vzkazuje šéf týmu Martin Macík starší.    

Komentáře