Macík i jeho kamion jsou po dni volna připravení na maraton

Foto: Big Shock! Racing Team

SAUDSKÁ ARÁBIE – V sobotu dakarská karavana parkovala nedaleko saudskoarabského města Ha´il. Na programu byl zasloužený den volna. V bivaku týmu Big Shock! Racing se ale rozhodně neodpočívalo. I když má posádka Martina Macíka zatím Dakar výborně rozjetý, momentálně drží 4. celkové místo, bylo potřeba chystat se na druhou část soutěže.

Nejvíce napilno proto měli mechanici. Ti celý den servisovali Karla, týmový závodní kamion, před následující maratonskou etapou. Právě 7. etapa bude pravděpodobně nejrizikovějším úsekem letošního závodu, který je oproti předchozímu ročníku daleko náročnější. Svědčí o tom i fakt, že z více než 320 vozidel na startu jich do 7. etapy vyjede už jen 230.

Sobota byla věnována přípravě na druhou polovinu Dakaru. Martin Macík a navigátor František Tomášek dostali příležitost pořádně se vyspat, trochu si odpočinout, provést úklid a zvládnout všechny další činnosti, na které při závodě nezbývá čas. Ale palubní mechanik David Švanda už od brzkého rána spolu s ostatními mechaniky řešil servis. Největší péči si totiž během dne volna užíval týmový kamion Karel. Mechanici mu vyměnili v podstatě všechny pohyblivé části. „Na nápravách měníme zásadní části, které nejvíc trpí a mohly by prasknout. Všechna pera, všechny tlumiče i čepy, veškerá uložení, která jsou na nápravách vpředu i vzadu. Samozřejmě, nové jsou i pneumatiky. Kompletně prohlížíme motor. Ten má i nové turbo. Měníme všechny oleje, naštěstí máme zásoby od Champion Lubes. Na motoru řešíme i uložení napínacích kladek, řemen a tak dále,“ vyjmenovává palubní mechanik David Švanda.

Komentáře