Letošní sborník Podbrdsko připomíná 200 let Wimrovny či jak se stavěl příbramský Stalingrad

PŘÍBRAM – Na světě je další číslo historického sborníku Podbrdsko. Navíc s ohledem na současný vývoj epidemie se od 1. dubna se veškerý provoz v příbramském archivu vrátí do normálního stavu, včetně návštěv badatelen, výstav a exkurzí.

V novém čísle sborníku čtenáři najdou například článek od ředitelky archivu Věry Smolové s názvem Trojhran – brdský mezník z Lipového luhu, ředitel Hornického muzea Josef Velfl zpracoval osobní vzpomínky Jana Víta na Květnové povstání 1945 v Příbrami, Václav Moravec přiblíží vznik příbramského „Stalingradu“, Alena Čáková společně Michalem Profantem přiblíží 200 let Wimrovny a například historik František Bártík čtenářům přiblíží osudy Josefa Odstrčilíka – dobrodruha, špióna, agenta, vězně i vynálezce… To je jen skromný výběr obsahu aktuálního čísla, které je k dostání ve Státním okresním archivu Příbram.

Současně archiv pro velký zájem prodlužuje velmi zajímavou výstavu o Život a cesty československých legionářů, ke které se také vztahuje jeden článek z nového čísla sborníku a přibližuje i osudy legionářů z Příbramska. Výstava je prodloužena do 30. června.

 

Komentáře