Léta slibovanou opravu Milínské ulice oddaluje další komplikace

Milínská ulice.

PŘÍBRAM – Před komunálními volbami v roce 2018 sliboval tehdejší ministr dopravy za hnutí ANO Dan Ťok celkovou opravu Milínské ulice. Podle jeho tehdejšího vyjádření se mělo do roka či do roka a půl by se mělo začít stavět.  Nicméně na rekonstrukci stále nedošlo. Podle informací od Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) i vedení města by k opravě této poměrně vytížené ulice mělo v následujících letech.

Po zmíněném slibu ministra Ťoka se ale ukázalo, že město musí nejdříve pod ulicí opravit vodohospodářský majetek. K tomu došlo v roce 2022. Ovšem tím komplikace s Milínskou nekončí. „S rekonstrukcí ulice Milínské je to mírně komplikované. V rámci inženýrské přípravy vyvstal problém s vedením plynovodu, který je v kolizi s rozsahem úprav a plynárny požadují jeho přeložení. Opětovně se tedy upravuje projektová dokumentace. S vlastní realizací akce počítáme v příštím roce,“ vysvětluje Jiří Veselý ze Samostatného oddělení komunikace ŘSD pro Středočeský kraj a Kraj Vysočina.

Město by navíc po vybudovaní jihovýchodního obchvatu chtělo, aby právě Milínská ulice byla změněna ze silnice I. třídy na městskou. „Po dokončení jihovýchodního obchvatu budeme usilovat o to, aby se Milínská ulice stala ze silnice I. třídy normální městskou ulicí a potom se bude moci přistoupit k revitalizaci a úpravě těch dispozic,“ říká příbramský starosta Jan Konvalinka.

Podobně situaci vidí i ŘSD. „Proti této variantě nelze nic namítat a bývá to i běžnou praxí. Po vybudování jihovýchodního obchvatu Příbrami tak bude otázkou dohody stvrzené smlouvou převod této části komunikace ze správy Ředitelství silnic a dálnic na jiný subjekt,“ potvrzuje Jiří Veselý z tiskového oddělení ŘSD.

Komentáře