Kvůli odjezdu na prázdniny bude na silnicích více policistů

Ilustrační foto. Foto: Policie ČR

PŘÍBRAMSKO – V souvislosti s blížícím se začátkem letních prázdnin očekávají policisté tradiční zvýšení hustoty provozu. Celorepubliková dopravní akce, jejímž cílem je zajistit bezpečnost na komunikacích, dále snaha ovlivnit nekázeň řidičů a upozornit je, aby byli maximálně opatrní a ohleduplní, začíná již dnes, pokračovat bude v sobotu a v neděli. Policejní hlídky proto budou k vidění i na příbramských silnicích.

„Nad dálnicemi bude dokonce létat i vrtulník, který bude monitorovat situaci v provozu a dokumentovat některá přestupková jednání motoristů. Větší množství hlídek bude na silnicích i o příštím prodlouženém víkendu,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Příbramská policie se také chystá na intenzivnější kontroly, zejména na úseky s velkou intenzitou dopravy a na riziková místa, kde častěji dochází k dopravním nehodám. „Policisté se zaměří především na dodržování stanovené rychlosti a pravidel na železničních přejezdech, na používání bezpečnostních pásů, na telefonování za jízdy, kontrolu technického stavu vozidel, předepsaných dokladů a podobně,“ přibližuje náplň práce policejních hlídek na silnicích mluvčí příbramské policie.

Každý rok se stane o prázdninách značné množství nehod, mnohdy s vážným zraněním, což je připisováno únavě s teplých dnů, oslnění sluncem, nevyspání řidičů na delších cestách, nepozornosti či rychlé jízdě. Snahou akce je ovlivnit právě nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti.

Komentáře