Kriminalisté dopadli dealerku drog z Březnice a její komplice

PŘÍBRAMSKO/PLZEŇSKO/ PÍSECKO – Další úspěšný zásah v boji proti drogám si mohou připsat příbramští kriminalisté. V rámci akce s názvem „Blatka“ se zaměřili na výrobu a následnou distribuci pevitinu. V policejní síti skončili celkem čtyři osoby, jedná se o dvě ženy ve věku 34 a 53 let a dva muže ve věku 41a 45 let.

Na začátku vyšetřování se terčem zájmu kriminalistů stala čtyřiatřicetiletá žena, která byla bez zaměstnání a peníze si obstarávala právě prodejem pervitinu na Příbramsku. Navázáno na ní bylo přes deset dalších uživatelů této drogy. „Kriminalistům se ale v rámci rozsáhlého šetření podařilo vypátrat i zdroj, který pervitin pro mladou ženu vyráběl. Jednalo se o třiapadesátiletou ženu z Plzeňska, která pro látky potřebné k výrobě drogy, jezdila taxíkem do polských lékáren,“ uvedla policejní tisková mluvčí Vlasta Suchánková. Žena pak v domácí laboratoři vyráběla pervitin. Část výroby prováděla také v lese, na campingovém vařiči, a to aby značně nepříjemným  „odérem“ z vaření  neupoutala pozornost dalších nájemníků v domě.

„Do května letošního roku, kdy si pro ni přišli kriminalisté,  měla vyrobit bezmála tři sta gramů pervitinu, který byl určený k další distribuci přes  čtyřiatřicetiletou ženu z Příbramska, která jej kupovala jak pro sebe, tak pro další osoby závislé na této psychoaktivní látce,“ dodala Suchánková. Kriminalisté jí prokázali, že měla vyrobit cca 300 gramů pervitinu a přijít si tak na zhruba 750 tisíc korun.

Společně s oběma ženami kriminalisté zatkli i dva muže, kteří se podíleli na distribuci drogy, nand byli také sami závislí. K zatýkání došlo jak v Plzni, tak v Sedlici u Blatné, v Miroticích a v Březnici a za vzájemné spolupráce policistů z Příbrami, Písku a Plzně – venkov.

Kriminalisté již všechny čtyři osoby obvinili ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy podle § 283 odst. 1,2 písm. c) trestního zákoníku. V případě pravomocného odsouzení jim mohou hrozit tresty odnětí svobody od dvou do deseti let. Proti všem obviněným osobám vedou kriminalisté trestní stíhání na svobodě.

Komentáře