Kraj pošle do škol a školských zařízení téměř 8 milionů korun. Nejvíce dostane dětský domov v Solenicích

Ilustrační foto.

STŘEDNÍ ČECHY/PŘÍBRAMSKO – Do škol a školských zařízení míří další finanční podpora. Necelých 8 milionů korun především na opravy a nákup potřebného vybavení bude rozděleno mezi třináct krajských škol a školských zařízení. Radní schválili jejich žádosti o dotace.

 „Školy a školská zařízení žádají zřizovatele o souhlas s použitím fondu investic na potřebné investice a opravy, které pomohou zlepšit prostředí a podmínky pro vzdělávání dětí a žáků.  Tentokrát jsou mezi žadateli nejen střední školy, ale také dětské domovy a dům dětí a mládeže. Mám radost, že se daří investovat do krajského majetku, a tím se zlepšuje jeho stav,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha.

Nejvyšší částku použije Dětský domov a Školní jídelna Solenice, který prostředky využije na vybudování nového samostatného schodiště pro byty svěřenců (1 895 455 Kč) a rovněž na nákup nového sedmimístného automobilu (550 000 Kč) pro dopravu dětí do škol i na kulturní a sportovní akce.

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Dubno použije prostředky (1 600 000 Kč) na opravu vodovodního řádu. Vodovod je totiž poškozený, je na něm několik prasklin, a tím dochází k úniku pitné vody.

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Rakovník provede výměnu kalových čerpadel (250 000 Kč) a bude se finančně podílet na pořízení automobilu pro handicapované děti (700 000 Kč).

Střední zemědělská škola a Střední odborná škola Poděbrady hodlá investovat částku ve výši 125 000 Kč do modernizace stravovacího systému a dalších 182 000 Kč na opravu přípojky vody a odpadu, která je v havarijním stavu.  Poděbradský Dům dětí a mládeže Symfonie hodlá vyměnit stará svítidla za nové úspornější LED svítidla (460 000 Kč).

Komentáře