Kontejnery v Průběžné uvolní místo pro parkování

PŘÍBRAM – Město dokončilo léta slibované zapuštěné kontejnery na odpad v Průběžné ulici. Uvolnilo se tak několik parkovacích míst v této lokalitě. Do polozapuštěných nádob mohou obyvatelé Rynečku vyhazovat jak tříděný, tak směsný komunální odpad.

Kontejnery v Průběžné ulici jsou umístěny mezi parkovištěm a domem čp. 157. Hnízdo obsahuje dvě nádoby na směsný komunální odpad, jednu na plast, jednu na papír a pak půlenou na sklo – jedna část na barevné, druhá na bílé. „Dodávka kontejnerů vyšla na 619 399 Kč včetně DPH a zemní práce pak na částku 244 114 Kč včetně DPH,“ uvedla tisková mluvčí města Eva Švehlová s tím, že kontejnery budou Technické služby vyvážet jednou týdně. Umístěním kontejnerů mimo plochu parkoviště by tak na sousedním parkovišti mohlo vzniknout několik parkovacích míst, které doposud zabírají velké staré kontejnery na směsný komunální odpad.

Polozapuštěné kontejnery na odpad jsou již také v ulici Gen. Kholla, Na Leštině, v Prokopské nebo v Milínské na novém parkovišti nad Čekalíkovským rybníkem. „V letošním roce se budou instalovat například v ulici Jana Drdy, kterou čeká rekonstrukce,“ dodala Švehlová.

 

Komentáře