Jungmannova a Krátká ulice se změní na jednosměrky

Projet Jungmannovou ulicí je už nyní dobrodružství...

PŘÍBRAM – Na novinku si budou muset zvykat řidiči v Příbrami III. V ulicích Jungmannova a Krátká v této části města bude zavedený jednosměrný provoz. Cílem opatření je zvýšit plynulost dopravy a bezpečnost především v blízkosti mateřských škol v Jungmannově ulici a u ZUŠ Antonína Dvořáka v Krátké ulici.

Změna začne platit za 15 dní od vyvěšení na úřední desce. Dle vyjádření Policie ČR změnou provozu z obousměrného na jednosměrný dojde k právě jak ke zvýšení bezpečnosti tak i plynulosti dopravy. Jungmannovou ulicí, tak bude možné projet pouze ve směru z Alešovy ulice na Komenského náměstí a Krátkou ze Smetanovy do Jungmannovy, kde u budovy ZUŠ bude možné odbočit pouze směrem na Komenského náměstí.

Někteří obyvatelé třetí městské části změnu vítají. „Sice jsem po tom volal sedm let, ale lepší později než nikdy! Tak pojďme tipovat další… jen v této lokalitě jich může být několik. Proč ne i Alešova, Purkyňova… v Purkyňově se muže pak upravit způsob parkování a zvýšit počet míst. Případně i Smetanova, i když zde rozměry asi parkování na obou stranách neklapnou,“ míní například Luboš Řezáč.

Nicméně řidiči dodávek, což jsou většinou řemeslníci bydlící v okolí, především na Rynečku a parkující své vozy v uvedených ulicích mají k opatření výhrady. „Pokud je v zimě sníh, tak je problém s dodávkou vyjet do Smetanovy ulice z Komenského náměstí po kostkách v Purkyňově ulici, kde to klouže a podobně je to problematické i sjet po Komenského náměstí do Dlouhé. Proto jsem v zimě jezdil do Smetanovy právě Krátkou ulicí,“ říká Miloslav Hrabák, který často v těchto místech parkuje svou služební dodávku.

Komentáře