Jungmannova a Krátká jsou už jednosměrkami

Jungmannova ulice ve směru od Komenského náměstí.

PŘÍBRAM – K trvalé změně z obousměrného na jednosměrný provoz došlo v ulicích Jungmannova a Krátká v Příbrami III. Cílem je zvýšit bezpečnost provozu a i jeho plynulost.

Doprava v oblasti zmíněných ulic byla dlouhodobě komplikovaná. V obytné zóně, která je dochozí do centra města často parkují nejen místní obyvatelé, ale také ti, kteří tam na celý den „odloží“ automobil. Komplikace navíc nastává v ranní a odpolední špičce, kdy rodiče přivážejí děti do mateřské školy a do ZUŠ Antonína Dvořáka. Navíc Jungmannova ulice dlouhodobě svojí šíří neodpovídá tomu, aby v ní mohlo být potřebné parkování po obou stranách, a navíc obousměrný provoz.

„Dopravní komplikace ve zmíněné lokalitě jsou nyní řešeny zjednosměrněním ulic Jungmannova a Krátká. Tato změna je změnou trvalou a má napomoci plynulejší, a především bezpečnější dopravě v obytné lokalitě, ve které se navíc nacházejí školská zařízení,“ říká 1. místostarosta Vladimír Karpíšek.

Nové dopravní značení motoristům neumožní odbočení do Jungmannovy ulice z Komenského náměstí, ale pouze z ulice Alešova. Jednosměrnou je nově i zmíněná ulice Krátká, která pro zněnu není průjezdná z Jungmannovy ulice ale pouze ze Smetanovy ulice. Z Krátké také lze nyní odbořit pouze vpravoa pokračovat Jungmannovou na Komenského náměstí.

Křižovatka ulic Krátka a Jungmannova.

Někteří obyvatelé třetí městské části změnu vítají. „Sice jsem po tom volal sedm let, ale lepší později než nikdy! Tak pojďme tipovat další… jen v této lokalitě jich může být několik. Proč ne i Alešova, Purkyňova… v Purkyňově se muže pak upravit způsob parkování a zvýšit počet míst. Případně i Smetanova, i když zde rozměry asi parkování na obou stranách neklapnou,“ míní například Luboš Řezáč.

Nicméně řidiči dodávek, což jsou většinou řemeslníci bydlící v okolí, především na Rynečku a parkující své vozy v uvedených ulicích mají k opatření výhrady. „Pokud je v zimě sníh, tak je problém s dodávkou vyjet do Smetanovy ulice z Komenského náměstí po kostkách v Purkyňově ulici, kde to klouže a podobně je to problematické i sjet po Komenského náměstí do Dlouhé. Proto jsem v zimě jezdil do Smetanovy právě Krátkou ulicí,“ říká Miloslav Hrabák, který často v těchto místech parkuje svou služební dodávku.

K dalším úpravám provozu, tentokrát v oblasti Drkolnova dojde v průběhu léta, kdy mají být zjednosměrněny ulice Šeříková a Růžová.

 

Komentáře