Josef Řihák rezignoval na předsedu ČSSD okresu Příbram

PŘÍBRAM – Exhejtman a bývalý starosta města Příbram Josef Řihák rezignoval na funkci předsedy ČSSD okresu Příbram. To, že situace v okresní organizaci ČSSD není nijak růžová, se dá usuzovat z dopisu, který Josef Řihák zaslal všem členům, kde vysvětluje důvody své rezignace.

„Dnešního dne jsem se rozhodl rezignovat na funkci předsedy Okresního výkonného výboru   Příbram. Nechtěl jsem nadále čelit tlakům, kterým jsem byl vystaven, a nechtěl jsem rovněž vystavovat ostatní členy Okresního výkonného výboru napjaté atmosféře při jednáních. Nesmířil jsem se ani s nepochopením mezilidských vztahů mezi sociálními demokraty v naší okresní organizaci.Mrzí mě, že mi výše uvedené okolnosti nedovolí dokončit můj mandát, ale těší mě,že novému předsedovi můžu předat sociální demokracii ve stavu, kdy jsme respektovanou stranou s jasným programem a viditelnými výsledky,“ uvádí Josef Řihák ve svém dopise členům ČSSD

K tomu dodejme, že okresní organizace ČSSD Příbram pod vedením Josefa Řiháka patřila k jedněm z nejúspěšnějších. Měla zástupce v Poslanecké sněmovně, Senátu Parlamentu ČR, samosprávě Středočeského Kraje a samosprávách obcí.

Bude zajímavé sledovat, kdo se stane novým předsedou okresní organizace ČSSD, kterého si budou muset sociální demokrati zvolit na okresní konferenci. Neméně zajímavé také bude jaké osobnosti zvolí ČSSD na kandidátky do komunálních voleb a zda se na nich odstupující předseda Josef Řihák objeví.

Komentáře