Jan Konvalinka: V květníku bude příští rok nádherná flóra i kdybych tam měl sám vysázet konvalinky

Starosta si dal pro příští jaro brigádnický závazek...

PŘÍBRAM – Výsuvné sloupky v Pražské ulici se zapsaly nesmazatelně do historie města. Časem je doplnily květníky, které měly odpovídat požadavku památkářů. Ti ale zřejmě už neměli požadavek na jejich obsah. A ta ve spodním už léta kvetly květiny, v hořejším bujel jen plevel a nyní tam pomalu usychá.

Technické služby nebyly schopné za téměř celý rok od jejich instalace zajistit v květníku u sloupku na Václavském náměstí vysazení nějakých květin. Při dotazu, kdy k tomu dojde, což je činnost zhruba na dvě hodiny práce i se svačinou, vedení města odpovídalo, že v brzké době. Na zářijové tiskové konferenci vedení města se k tomuto vyjádřil i starosta. „Je to už několik týdnů, co jsem Technickým službám zadával, aby se o to postaraly. Vypadá to hrozně, to máte pravdu a příští rok u těch „slavných“ sloupků, jak říkáte, již bude květinová výzdoba v pořádku,“ ujišťoval Jan Konvalinka. Nicméně ke změně nedošlo a nyní vzhledem k ročnímu období to už nemá ani smysl.

Ovšem na říjnové tiskové konferenci starosta přislíbil, že opravdu v příštím roce k nápravě dojde. „Slibuji, že příští rok se bude skvět nádhernou flórou i kdybych je tam dát já sám, nebo kdybych tam měl dát konvalinky,“ dal si pro jaro příštího roku závazek starosta Konvalinka. 

Komentáře