Jan Konvalinka: Průjezd do Dlouhé bude do 2. května

PŘÍBRAM – Už několik měsíců zažívají nejen řidiči v centru města dopravní peklo způsobené opravou vodohospodářského majetku města a souvisejícím uzavření části Milínské a vjezdu do Dlouhé ulice. Podle starosty Jana Konvalinky (ANO) bude průjezd do Dlouhé otevřený 2. května. Řekl na dubnovém zasedání zastupitelstva.

V souvislosti s tímto omezením došlo k výraznému zvýšení dopravy v ulicích Mixova, Smetanova, Jungmannova a na Komenského náměstí v Příbrami III, ale také k hustějšímu provozu v ulicích Březnická a Čs. armády v Příbrami IV či v ulici Riegrova a Plzeňské směrem ke kruhovému objezdu.

Navíc v současné době se opět kope u Billy, což na zastupitelstvu připomněl zastupitel Vladimír Král (Šance pro Příbram). „Ano kope se tam znovu, protože je tam ještě potřeba připoložit vedení plynu a potom se budou dělat finální povrchy. Řekli jsme, že 2. května se bude jezdit a uděláme všechno proto, aby to 2. května bylo,“ řekl na včerejším zasedání zastupitelstva starosta Jan Konvalinka.

Práce na opravě kanalizace v Milínské ulici začaly loni na podzim, nicméně o potřebě provedení této akce, která je podmínkou pro celkovou rekonstrukci Milínské ulice Ředitelstvím silnic a dálnic, ví radnice už od roku 2019. Samotnou opravu Milínské pak v Příbrami na rok 2020 sliboval před komunálními volbami tehdejší ministr dopravy za ANO Dan Ťok.

Komentáře