Jan Konvalinka: Budovu po Městských lesích prodat nechci

Budova č.p.145 v ulici Čs. armády

PŘÍBRAM – Před časem rozvířil hladinu veřejného mínění v Příbrami nápad vedení města prodat budovu č.p. 145 v ulici Čs. armády, kde dříve sídlila například Lidová škola umění nebo Městské lesy. Naposledy její prostory využívali skauti a ADRA. Nyní podle starosty Jana Konvalinky město hledá pro tento objekt nové využití.

Záměr prodat bývalou budovu Městských lesů, u které je také poměrně velká zahrada, vyvolal stejnou míru nevole jako v případě nápadu prodat městskou rekreační chatu Granit na Šumavě. Nicméně nyní vedení města zvažuje, že by dům využilo například pro rozšíření sociálních služeb. „To co nám tu opravdu chybí, je dům se zvláštním režimem, který je určený například pro osoby trpící pokročilou formou stařecké demence nebo Alzheimerovou chorobou. Uvažujeme o dvou lokacích. Jednou z nich je právě i bývalý dům Městských lesů, kde už byla zadána studie proveditelnosti v souvislosti s dotačními tituly z IROPu,“ prozradil starosta Jan Konvalinka s tím, že druhou lokací je pak jedna z budov v areálu bývalé 8. ZŠ, konkrétně budova, kde nyní sídlí centrum Magdaléna.

Osobně podle svých slov preferuje variantu „Městské lesy“, protože by se jednak podařilo zachránit samotnou budovu, která má v současné době vodu ve sklepení a pak by se vytvořila kapacita pro službu, která v Příbrami chybí. Nejbližší domov se zvláštním režimem je buď v Rožmitále pod Třemšínem nebo v Čenkově. „Naším záměrem není se budovy po Městských lesích zbavovat a vynasnažíme se ho všemi prostředky zachránit a tato cesta nám přijde jako velmi šikovná,“ doplnil Konvalinka.

Vedení města navíc sestavilo jakýsi „semafor“ podle kterého se městský majetek dělí na tři skupiny: červená – neprodávat, oranžová – na zvážení a zelená – prodat. Dům v Čs. armády se podle tohoto značení prý nachází v oranžové kategorii. „Nevíme, co si usmyslí nové zastupitelstvo po komunálních volbách, ale za mě říkám, pokud na tom nebudeme úplně finančně nejhůř, tak neprodávat,“ řekl své stanovisko na poslední tiskové konferenci současného vedení města Jan Konvalinka.

Nicméně právě pro komunální volby se tento dům stal zájmem i dalších kandidujících stran a hnutí. Například Příbramáci pro Příbram či Michal Šprysl, kandidát Spojenců, by v něm rádi viděli tzv. startovací byty, kandidáti jiných stran mluví jen o obecních nájemních bytech a podobně.

O situaci kolem budovy čp. 145 v ulici Čs. armády jsme již informovali v této reportáži: 

Komentáře