Hvožďany mají novou kompostárnu

Foto: archiv obce

HVOŽĎANY – Před několika málo dny obec slavnostně otevřela novou kompostárna, která je po celé září ve zkušebním provozu. Na její otevření se do leletické „Radliny“ přišlo podívat přes 70 obyvatel Hvožďanska a hostů.

Objekt přestřihnutím pásky otevřeli starostka obce Markéta Balková, zhotovitel stavby Radek Šimsa a Miroslava Tichá z Ministerstva pro místní rozvoj, neboť stavba její stavba byla spolufinancována dotací ministerstva ve výši miliónu korun za krajské vítězství Hvožďan v soutěži Vesnice roku. 

Prostor kompostárny je monitorovaný kamerovým systémem, aby se předešlo odložení stavebních a jiných odpadů, které na kompostárnu nepatří. „Po zkušebním provozu předpokládáme, že od 16. 9. budou vydávány zdarma čipy k přístupu na kompostárnu všem občanům, tedy jeden čip na jedno číslo popisné. Zájemci o čip se mohou hlásit na obecním úřadě,“ vysvětluje starostka Hvožďan Markéta Balková.

Po dobu zkušebního provozu je kompostárna volně přístupná pro ukládání zeleného odpadu. Bezplatně ji mohou využívat všichni občané nebo vlastníci nemovitostí na správním území obce Hvožďany. 

Komentáře