Hornickým muzeem bude provádět Miroslav Táborský

Průvodce pořadem herec Miroslav Táborský a ředitel muzea Josef Velfl. Foto: Hornické muzeum Příbram

PŘÍBRAM – Fanoušci technického dědictví se mohou těšit na nový dokumentární cyklus s názvem „Technické klenoty“, který odstartuje v čtvrtek 11. ledna na ČT2 ve 21:20. První díl se zaměří na fascinující svět hornictví.

Natáčení probíhalo v neobvyklých lokalitách, včetně Hornického muzea Příbram, kde diváci budou moci prostřednictvím obrazovky nahlédnout do podzemí dolů Anna a Drkolnov, šachetní budovy dolu Vojtěch a dalších historických báňských objektů. Moderátorem pořadu je oblíbený český herec Miroslav Táborský.

Cílem cyklu, vytvořeného Hedvikou Hlaváčkovou, je představit unikátní technické památky, které nejen přesahují hranice a čas, ale také představují národní industriální dědictví. Od mostů přes textilky a mlýny až po vojenské pevnosti, každý z osmi dílů cyklu se zaměřuje na tři technické památky, jež jsou milníky ve svém oboru a reprezentují technologický vývoj v dané oblasti.

Zajímavým prvkem pořadu je kombinace efektní kamery, zachycující industriální podobu památek ze vzduchu, země i podzemí, a výkladu Miroslava Táborského, který divákům vysvětluje funkce a význam každé památky v historickém kontextu. Důraz je kladen na účel staveb, jejich efektivitu a vynalézavost našich předků. Příběhy vzniku staveb jsou rámovány osudy jejich stavitelů, což divákům nabídne nejen inspiraci, ale i nové pohledy, příběhy a informace spojené s jedinečnými památkami.

Nenechte si proto ujít ve čtvrtek 11. ledna tento fascinující pohled do minulosti na programu ČT2, který obohatí váš rozhled na technické poklady naší země.

 

Komentáře