Oprava hlediště divadla vyjde na více jak 9 miliónů korun

PŘÍBRAM – Rada města vybrala firmu na úpravu hlediště Divadla A. Dvořáka v Příbrami. Tou se stala společnost INVESSALES, spol. s r.o. která podala nejvhodnější nabídku ve výběrovém řízení.

Původně se hlediště Divadla A. Dvořáka mělo dočkat opravy při níž se měly vyměnit sedadla za nová a pohodlnější už v roce 2019, ale rada města tehdy výběrové řízení zrušila.

„Při posuzování jednotlivých nabídek jsme po jednom z uchazečů požadovali doplnění některých materiálů. Tento postup viděl jiný z uchazečů jako nepříliš standardní a podal námitky a abychom se vyvarovali průtahů, které by mohly ohrozit divadelní sezónu, proto jsme se rozhodli výběrové řízení zrušit,“ vysvětlil v květnu 2019 starosta Jan Konvalinka s tím, že ho později město vyhlásí znovu, ale s lépe nastavenými parametry.

Nová soutěž proběhla v prosinci 2019 při níž rada města vybrala jako zhotovitele společnost INVESSALES, spol. s r.o. která podala nejvhodnější nabídku. Ta opraví hlediště divadla za částku  9 337 424,00 Kč s DPH. Práce by měly začít o divadelních prázdninách v červnu 2020 a hotovo by mělo být do začátku sezony, tedy do konce září 2020.

Oprava v sobě zahrnuje snížení počtu sedadel a jejich výměnu za nové. Kapacita na balkoně by se měla navýšit ze 146 na 169 míst k sezení, naopak přízemní hlediště o několik míst přijde. Místo 317 sedaček jich zde bude jen 274. Šest z nich pak bude určeno pro osoby se sníženou pohyblivostí.

Sedačky budou vybírány ve spolupráci s památkáři a měly by mít tmavě zelné čalounění s tmavě hnědými područkami. Vyměněno bude i nouzové osvětlení. Jednotlivé stupně na stranách hlediště budou nově osvětleny LED pásky. Nově osvětlené budou i boční chodby, počítá se i s novou výmalbou hlediště.

 

Komentáře