HC Baník pokračuje na vítězné vlně! Proti Slovanu si připisuje výhru 4:2

PŘÍBRAM – Hokejový tým HC Baník pokračuje ve svém úspěšném tažení, tentokrát porazil Slovan Ústí nad Labem s výsledkem 4:2. V sobotu 17. února se příbramští hokejisté postavili na domácím ledě proti soupeři z Ústí nad Labem.

Od prvních okamžiků utkání byla aktivita Baníku znatelná. Ve velmi ofenzivní hře se jim podařilo otevřít skóre už v první minutě, kdy Samuel Duchan poslal kotouč za záda brankáře Kliky. I když hosté dokázali rychle zareagovat a vyrovnat, Příbram neustávala v tlaku a během první třetiny si vypracovala náskok 3:1.

Druhá třetina nabídla podobný obrázek, s Baníkem aktivně tlačícím na soupeře. I přes dlouhé sedmiminutové oslabení, kterému Příbram čelila, dokázala týmu z Ústí úspěšně odolávat a po návratu ke standardní hře dokázala ještě navýšit svůj náskok. Lukáš Bednařík uzavřel střeleckou listinu Baníku, čímž zpečetil vedení 4:1 po druhé třetině.

V závěrečné části utkání se hosté snažili zvrátit vývoj, avšak skvělý výkon brankáře Petra Jirouška jim nedával prostor k efektivnímu zakončení. V závěru se hostům podařilo skóre komesticky, kdy do příbramské branky dopravil  střelec prvního gólu Bernat. Nicméně Baník si udržel vedení a získal již pátou výhru v řadě.