Gymnazisté natáčí seriál o třídění odpadu

PŘÍBRAM – Lidé v Příbrami si na třídění odpadu už zvykli, vědí, do jakých kontejnerů mají odpad odkládat, a díky tomu se postupně daří snižovat objem nevytříděného odpadu.

Kromě množství je však důležité sledovat ještě jeden další podstatný aspekt, který je v celém procesu třídění a následného zpracování tříděného odpadu velmi důležitý. Ptáte se, který to je? Odpověď na tuto otázku se dozvíte v novém videoklipu, který připravila školní televize Gymnázia Příbram, Legionářů – GymTV.

„Gymnazisté ve spolupráci s městem a Technickými službami Příbram natočili videoklip, který vtipnou formou na tento aspekt třídění upozorňuje,“ řekl příbramský místostarosta Václav Švenda a upozornil, že videoklip je tematicky laděn k vánočnímu, resp. povánočnímu období

Spolupráce s GymTV však jedním videem nekončí. V průběhu příštího roku přichystá televize seriál dalších videoklipů s tématem nakládání odpadu v Příbrami. Pokračování by se měla vztahovat vždy k určitému období nebo problému, který město v souvislosti s odpadem řeší. „Cením si této spolupráce, kterou jsme finančně podpořili spíše symbolickou částkou. Už první klip jasně ukazuje, že mladí lidé projevují nadhled a vtip, který může přivést více lidí ke správnému nakládání s odpadem,“ dodal Václav Švenda s tím, že studentská videa budou také promítaná v příbramském kině, před začátkem filmů.

Komentáře