FOTOGALERIE: Lazsko zahájilo masopust

LAZSKO – Už potřetí prošel obnovený průvod masek obcí, aby zahájil masopust. Sešlo se v něm několik desítek masek v podání velkých i malých obyvatel vsi.

Sraz byl tradičně u obecního znaku, kde starosta obce František Bártík předal maskám klíče od obce a na zbytek dne i vládu nad ní. Je takovou malou zajímavostí, že na rozdíl o jiných obcí, kde se předávají klíče symbolické, tady starosta předává opravdové klíče od obecního úřadu. Tam se také po skončení průvodu konal zábavný večer s několika soutěžemi pro děti i dospělé a posezením.

Stejně jako v minulých letech bylo vidět, že Lazsko je rozdělené na dva tábory, což bylo mimo jiné poznat i tím, že maškarnímu průvodu i přesto, že zahrál a zazpíval, některé domácnosti neotevřely. Nicméně, tam kde průvod přivítali, se jedlo, pilo, zpívalo a tančilo. Někteří ze sousedů pohoštění pojali opravdu velkolepě a dokonce také neváhali obléci se i do odpovídajících kostýmů. Což jen podtrhlo dobrou a veselou náladu, která ke správnému masopustu patří.

Komentáře