Foto: TURBO PIZZA, která vyhořela má velkou podporu obyvatel. Ti lepí vzkazy se srdíčky na výlohu provozovny

PŘÍBRAM – Na začátku prosince došlo v Pražské ulici k požáru provozovny TURBO PIZZA. Škoda byla vyčíslena na na 1,5 milionu korun a příčiny požáru se stále prošetřují. Přese všechno se tým TURBO PIZZA nevzdává a slibuje že pobočku znovu na jaře 2021 otevře. To se setkalo s velkou podporou a solidaritou příbramanů, kteří zaplnili jednu z výloh provozovny srdíčkovými vzkazy.

„Děkujeme zasahujícím složkám a také všem lidem za desítky povzbuzujících zpráv. Jsme rádi, že se požár nerozšířil na okolní budovy a napáchal pouze majetkové škody. Naše podnikání začalo v roce 2010 na malé pobočce na Kladně, kde jej založili 2 kamarádi, kteří si tak splnili svůj sen. Od té doby je naše podnikání férové a čisté, a i když nám jej teď neznámé osoby zašpinily, my se ale nenecháme odradit a pobočku znovu na jaře 2021 otevřeme,“ uvádějí provozovatelé občerstvení.

Po pachateli – žháři se stále pátrá

Ve čtvrtek 3. prosince jsme po jedenácté hodině noční přijali přes linku 112 oznámení o požáru pizzerie v Pražské ulici v Příbrami. Nikdo nebyl naštěstí při požáru zraněn, nicméně vzniklá škoda byla prvotně odhadnuta na 1,5 milionu korun. Z okolních budov musela být evakuována asi desítka osob. Úkony trestního řízení policisté zahájili pro trestný čin obecné ohrožení a poškození cizí věci.

Vyšetřovatel hasičů na místě nevyloučil cizí zavinění, následně tomu nasvědčovaly i zajištěné stopy, které kriminalisté vyhodnocují, např. kamerové záznamy. Na zveřejněném videu je zachycena maskovaná osoba, která přes okno vstupuje do objektu, neznámou hořlavou kapalinu rozlévá po provozovně a následně zapaluje. Později zapaluje i vozidlo zaparkované ve dvoře. Pachatelé následně z místa odjeli vozidlem combi tmavé barvy typově odpovídající vozu značky Škoda Superb III nebo Audi A6, a to směrem do Žižkovy ulice.

Příbramští kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po totožnosti osoby na videu. Kdo by ji poznal, až se ozve přes bezplatnou linku 158 nebo na telefon 724 128 090.

 

 

Komentáře