Dopravní značení na Rynečku vyšlo na více jak 90 tisíc korun

PŘÍBRAM – Jedním z mostů, který je ve velmi špatném, dle studie v havarijním stavu, je most přes Příbramský potok na Rynečku, který slouží jak pro pěší, tak pro automobilovou dopravu. Do zahájení jeho opravy bylo nutné na něm zamezit parkování aut.

Podle diagnostického stavebně-technického průzkumu zpracovaného v únoru letošního roku je další užívání mostu podmíněno nutným vyparkováním automobilů z prostoru mostovky a zároveň je potřeba nejdéle do pěti let zrealizovat výstavbu nového mostu.

„Motoristé dopravní značení omezující parkování nerespektovali, proto došlo k osazení zábran. Zároveň připravujeme projekt na nový most, který bychom chtěli postavit v ideálním případě do tří let,“ uvedl k této problematice místostarosta Martin Buršík.

K osazení dopravních zábran, tzv. balisetů, došlo na začátku května, dopravní obslužnost oblasti byla zachována, šlo pouze o vyparkování vozů z prostoru samotné mostovky. Město toto dopravní značení vyšlo na více jak 90 tisíc korun a provedla ho podle smlouvy společnost Úrdžba silnic s.r.o.

Komentáře