Dobříš ve výzvě 10 000 kroků získala celorepublikově bronz

Dobříš

DOBŘÍŠ – Dubnová výzva 10 000 kroků ke zdraví přiměla k aktivitě více jak 150 lidí z Dobříšska. Za měsíc společně nachodili téměř 43 000 km a Dobříš se tak umístila v celorepublikovém hodnocení na 3. místě. Mníšek pod Brdy dobříští porazili jen o necelý jeden bod.

Akce pořádaná Partnerstvím pro městskou mobilitu, z.s. měla za cíl přimět k pohybu pěšky či během co nejvíce lidí. Do dubnové výzvy se zapojilo přes 5 300 jednotlivců z 30 měst. Celorepublikově se do výzvy zapojilo 505 týmů. Účastníci výzvy nachodili celkem neuvěřitelných 812 888 km.

Soutěžilo se v kategoriích jednotlivec, tým a město. Pravidla byla nastavena tak, aby ti, pro které je pohyb obtížnější, měli výhodu. Nachozené kilometry se tak přepočítávaly na body podle BMI a věku chodce. V Dobříši se do akce zapojilo 158 aktivních žen a mužů v celkem 25 týmech.

V soutěži měst se Dobříš umístila celkově na 3. místě. Největší soupeř, kterým byl sousední Mníšek pod Brdy, zůstal jen v těsném závěsu. Chodci z obou měst sledovali bodové přepočty s napětím až do poslední chvíle. Nakonec Dobříš získala za našlapaných 42 983,47 km celkem 185,71 bodů. V průměru tak každý z účastníků za město nachodil 272 km. Mníšek pod Brdy získal celkem 184,96 bodů za 41 156,67 nachozených km.

Starosta Dobříše Pavel Svoboda Foto: archiv Hnutí Pro Dobříš

„Mám velkou radost, že se do 1. ročníku zapojilo u nás tolik lidí. Umístění Dobříše na bedně je skvělé, i když o to v této soutěži nejde. V našem týmu Výletníci z radnice jsem skončil předposlední, všichni to vzali velmi svědomitě. Kromě nezbytného hecování akce také pomohla více propagovat pohyb v přírodě. Chodci v lese se začali zdravit. To beru jako největší přínos této akce,“ říká dobříšský starosta Pavel Svoboda.

Na 5 nejlepších žen, 5 nejlepších mužů, nejstaršího účastníka a nejlepší tým výzvy z Dobříše nyní čekají ceny věnované městem, Vodohospodářskou společností Dobříš, spol. s r. o. a zámkem Dobříš (Colloredo-Mannsfeld, spol. s r. o.). „Předání cen nejlepším chodcům za Dobříš se koná ve středu 5. května přímo na dobříšské radnici,“ upřesnila koordinátorka Šárka Krůtová.

Celorepublikové slavnostní vyhlášení výzvy 10 000 kroků ke zdraví se uskuteční v sobotu 22. května v barokním areálu na Skalce v Mníšku pod Brdy a bude vysíláno také online.

 

Komentáře