Dobříš uvažuje o dražbě neonového nápisu z kina

Bývalé kino na Dobříši.

DOBŘÍŠ – Dobříšské kino je už minulostí. Do léta chátrající budovy se před několika týdny zakousl bagr, aby ustoupila novému parku. Likvidace objektu se ale neobešla bez emocí a konec kina nesli někteří obyvatelé města těžce. Ovšem část kina zřejmě bude moci mít někdo doma na památku.

Přestože již samotná budova je historií, tak město zachovalo původní neonový nápis „kino“ a má s ním své plány. „Nyní je uskladněný u našich technických služeb a uvažujeme o tom, že bychom ho dali do dobročinné dražby, pokud by o něj projevil zájem například nějaký soukromý sběratel a výtěžek z ní bychom použili na nějaký rozvojový projekt města,“ prozrazuje dobříšský místostarosta Tomáš Vokurka.

Na místě dobříského kina vedení města plánuje ještě v letošním roce parkovou úpravu. zajímalo nás, zda se například neuvažuje v jejím rámci o nějakém prvku, který by kino na tomto místě symbolicky připomínal. „Rozumím tomu, že lidé mají na kino své osobní vzpomínky, chodili tam na promítaní, mnozí z nich v něm zažili své první rande a podobně. Nějaká pamětní deska, která by v novém parčíku kino připomínala, nás zatím nenapadla, ale když tak o tom přemýšlím, tak je to možná otázka do diskuze,“ připouští Tomáš Vokurka.

 

Komentáře