Dobříš oslavovala Den Země

Foto: archiv města Dobříš

DOBŘÍŠ – Po dvou letech konečně znovu mohli lidé ve městě oslavit Den Země. Připravený bohatý program oslavy přilákal stovky dětí. Letošním tématem bylo heslo: „Rozkvetlá Dobříš“ a v jeho duchu se nesla nejen téměř každá aktivita. Atmosféru podtrhl i fakt, že pro tento den rozkvetly stromy a keře na hřišti, kde se oslava konala.

Celý týden proto mnoho organizací, škol i lidí samostatně uklízeloměsto i okolí, aby mohla Dobříš přivítat další krásné jaro. Na závěr týdne pak hřiště v ulici Boženy Němcovéi se v pátek 22. dubna proměnilo v místo plné dětí, jejich smíchu a v neposlední řadě rozkvetlo do barev opravdových, ale i papírových nebo jiných květů všech možných druhů rostlin. „Snažím se vymyslet pro každý ročník této akce jiné téma, pochopitelně úzce s životním prostředím související. Letos jsme chtěli celé město trochu rozveselit, nechat rozkvést, zkrášlit. Částečně odlehčit atmosféru, ale přitom ukázat na rozmanitost přírody a potřebu se ochraně životního prostředí stále intenzivně věnovat,“ řekla Alena Harmanová, vedoucí odboru výstavby a životního prostředí a hlavní organizátorka celé akce.

Pro děti byla připravená květinová opičí dráha, malování obrázků nebo stanoviště s poznáváním květin, které jsou k vidění právě teď v dubnu v květu. U stánku ZŠ Trnka si děti také malovaly a vybarvovaly svou vlastní květinu a společně tak tvořily krásný obraz rozkvetlé louky. Nechyběli ani zástupci Hnutí Brontosaurus se svými přírodou ovlivněnými pokusy a vyprávěním o přírodě.  K vidění byly také ukázky toho, že odpad ještě vůbec nemusí být odpad, zejména když jde o dřevo, a tvořily se zde krásné dřevěné přívěsky na klíče a zapichovací květiny do květináčů a mnoho mnoho dalšího.

Oslava Dne Země v Dobříši byla nejen zábavou a ukázkou toho, čeho si musíme vážit na Zemi, ale také ukázkou toho, jak krásné akce se dají realizovat, když se spojí lidé dohromady pro dobrou věc. „Bavily se nejen děti, ale i dospělí. Kromě zájmu o životní prostředí se rozhovory na hřišti tradičně točily i kolem počasí. Báli jsme se, ale počasí se nám naštěstí docela vydařilo,“ dodala Alena Harmanová.

Komentáře