Do věznice se vrátily návštěvy

Věznice Bytíz.

PŘÍBRAM – Od soboty 23. května lze opět navštěvovat odsouzené v příbramské věznici Bytíz. Ovšem ale za dodržování některých podmínek. Na návštěvu vězněné osoby může například přijít pouze jedna dospělá osoba, ta musí podepsat prohlášení, že není v karanténě a neléčí se s infekčním onemocněním.

Pro věznici znamenalo obnovení návštěv administrativní proces, který obsahoval odesílání tzv. navštívenek rodinným příslušníkům a dalším osobám, které vězně navštěvují. Věznice také musela provést technické úpravy návštěvních místností, aby odpovídaly omezenému režimu a přijatým protiepidemickým opatřením.

„Plánování návštěv věznice budou provádět rovnoměrně na všechny dny v týdnu, pokud to jejich podmínky organizační dovolí,“ uvedla tisková mluvčí věznice Milena Palková.

Uspořádání stolů pro návštěvy je v jedné řadě, u jednoho stolu budou sedět jen dvě osoby, vzdálenost mezi osobami v řadě musí být dva metry. Stoly budou vybaveny ochrannými a odnímatelnými zábranami z plexiskla.

Při návštěvách není možný fyzický kontakt mezi návštěvou a vězněnou osobou, stejně tak není možná konzumace jídla. Všichni účastníci návštěv jsou povinni používat ochranné prostředky. Před a po ukončení návštěv proběhne ve všech návštěvních místnostech, čekárnách, sociálních zařízeních a tras pohybu desinfekce.

Přestože zájem o návštěvy je velký, ne všichni odsouzení na kontakt chvátají. „Počkám raději, až se vše vrátí do normálu. Myslím, že bychom se za současných opatření špatně přes plexisklo slyšeli a tak by zamnou návštěva jela zbytečně,“ prozradil jeden z odsouzených s tím, že se svými blízkými je v pravidelném telefonickém i písemném kontaktu.

Komentáře